Visual Studio Kod Temelleri ve WPILib Uzantısı

Microsoft'un Visual Studio Code'u, C ++ ve Java gelişimi için FRC'deki yeni desteklenen IDE, 2015-2018'den beri kullanılan Eclipse IDE'nin yerine geçiyor. Bu makalede, Visual Studio Code ve WPILib uzantısını kullanmanın bazı temel özellikleri tanıtılmaktadır.

Welcome Sayfası

Visual Studio Code ilk açıldığında, size bir Hoş Geldiniz sayfası sunulur. Bu sayfada, Visual Studio Kodunu kişiselleştirmenize izin veren bazı hızlı linklerin yanı sıra, IDE'nin temelleri ve bazı ipuçlarını ve püf noktalarını öğrenmenize yardımcı olacak belgeler ve videolar için birkaç link bulacaksınız.

Ayrıca sağ üst köşede küçük bir WPILib logosu olduğunu görebilirsiniz. Bu, WPILib eklentisi tarafından sağlanan özelliklere erişmenin bir yoludur (aşağıda daha ayrıntılı olarak tartışılmıştır).

Kullanıcı arayüzü

Bu konu ile ilgili en önemli bağlantı muhtemelen User Interface document. belgesidir Bu belge, kullanıcı arayüzünü kullanmanın temellerini açıklar ve FRC için Visual Studio Code kullanmaya başlamanız için gereken bilgilerin çoğunu sağlar.

Command Palette

Command Palette , Visual Studio Kodundaki (WPILib uzantısından olanlar dahil) hemen hemen her fonksiyon veya özelliğe erişmek veya bunları çalıştırmak için kullanılabilir. Command Palette View menüsünden veya Ctrl + Shift + P (Mac'te Cmd + Shift + P) tuşlarına basarak erişilebilir. Pencereye metin yazmak, aramayı ilgili komutlara göre dinamik olarak daraltır ve açılır menüde gösterir.

Aşağıdaki örnekte "wpilib" Komut Paleti'ni etkinleştirdikten sonra arama kutusuna yazılmıştır ve WPILib içeren fonksiyonlara göre listeyi daraltır.

WPILib Eklentileri

WPILib uzantısı, proje ve proje bileşenleri oluşturma, roboRIO'ya kod oluşturma ve indirme ile ilgili FRC'ye özgü işlevler sağlar. WPILib komutlarına iki yoldan biriyle erişebilirsiniz:

  • Command Palete "WPILib" yazarak

  • Çoğu pencerenin sağ üstündeki WPILib simgesine tıklayarak.Bu, önceden girilmiş olan "WPILib" ile Command Palete açacaktır.

Belirli WPILib eklenti komutları hakkında daha fazla bilgi için bu bölümdeki diğer makalelere bakın.

Last updated